Φαβορί η Πορτογαλία αλλά οι Σλοβένοι δεν έχουν τίποτα να χάσουν.
Αγγλία και Ισπανία πέρασαν, το βράδυ της Κυριακής, στους 8
Το μοιράζομαι:
Το εκτυπώνω

Με ένα μεγάλο ντέρμπι και έναν αγώνα με ξεκάθαρο φαβορί, αλλά σκληρό αντίπαλο, συνεχίζεται σήμερα η φάση των νοκ άουτ αγώνων για το Euro 2024 στα γήπεδα της Γερμανίας, που είδαν χθες ακόμα δύο ομάδες, την Αγγλία που επικράτησε στην παράταση με 2-1 της σκληροτράχηλης Σλοβακίας και την Ισπανία που κυριάρχησε με 4-1 συντρίβοντας την Ισπανία στο δεύτερο ημίχρονο, να περνούν στην φάση των «8».

Στις 7 το απόγευμα στη Merkur Spiel-Arena του Ντίσελντορφ, η Γαλλία που έβαλε μόλις δύο γκολ στον όμιλο αλλά είναι πάντα ένας υπολογίσιμος αντίπαλος, θα αντιμετωπίσει τους «κόκκινους διαβόλους», το Βέλγιο, που δεν έχουν καταφέρει να πείσουν έως τώρα με την εμφάνισή τους, αλλά παραμένουν ομάδα με παράδοση και ιστορία.

Τρεις ώρες αργότερα, στις 10 το βράδυ, στο Waldstadion της Φρανκφούρτης, η Πορτογαλία του Κριστιάνο Ρονάλντο, εκ των μεγάλων φαβορί για τον τίτλο, θα αντιμετωπίσει την τρομερά ανταγωνιστική Σλοβενία που αποτέλεσε μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις του τουρνουά, με τρεις ισοπαλίες κόντρα σε Αγγλία, Δανία και Σερβία.

Το εκτυπώνω
ΣΥΝΑΦΗ

Euro2024: Ολλανδία και Τουρκία συμπλήρωσαν την οκτάδα των προημιτελικών

Προολυμπιακό Τουρνουά: Στον Πειραιά αρχίζει το «ταξίδι» της εθνικής για το Παρίσι

Νότια Αφρική: Δολοφόνησαν τον πρώην παγκόσμιο πρωταθλητή του ύψους Ζακ Φρίταγκ

Euro 2024: Ολοκληρώνεται σήμερα η οκτάδα