Πορεία διαμαρτυρίας έξω από τα γραφεία της ισραηλινής ναυτιλιακής εταιρίας ΖΙΜ , επί της οδού Κάστορος 55, στον Πειραιά πραγματοποίησε απόψε πλήθος κόσμου που ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα της Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης στον Παλαιστινιακό Λαό, σωματείων και συλλογικοτήτων.
Η συγκέντρωση είναι τμήμα της παγκόσμιας καμπάνιας #BlocktheΒoat, που ξεκίνησε το 2014 με πρωτοβουλία του Αραβικού Κέντρου Πόρων και Οργάνωσης (Arab Resource and Organizing Center – AROC) στο λιμάνι του Όκλαντ στην Καλιφόρνια, και το οποίο είχε πραγματοποιήσει το μεγαλύτερο μπλοκάρισμα πλοίων της ισραηλινής ναυτιλιακής ZIM στην ιστορία.
Ο Κωνσταντίνος Ζήλος κάλυψε την κινητοποίηση που έγινε έξω από τα γραφεία της παλαιότερης ισραηλινής ναυτιλιακής εταιρίας, και απαθανάτισε ορισμένα από τα πιο χαρακτηριστικά στιγμιότυπα.
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/limani1-1024x683.jpg)
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/limani3-1024x683.jpg)
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/liman4-1024x683.jpg)
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/liman5-1024x683.jpg)
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/κθναβ7-1024x683.jpg)
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/μπατσοι-1024x683.jpg)
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/αριθμοι-λιαμνι-1024x683.jpg)
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/μμασκςλιμανι-1024x683.jpg)
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/σσημα-1024x683.jpg)
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/λιαμνμ-πατσοι-1024x683.jpg)
![](https://kosmodromio.gr/wp-content/uploads/2023/12/20231220203154_NZ2A36523-1024x683.jpg)