Η Βούλα Κεχαγιά θα είναι η νέα εκπρόσωπος Τύπου του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, μετά την αποχώρηση της Δώρας Αυγέρη, η οποία χθες Σάββατο ανακοίνωσε την υποψηφιότητά της για τις ευρωεκλογές και θα αναλάβει τον ρόλο της συμβούλου κοινωνικής διασύνδεσης.
Την ανακοίνωση έκανε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Στέφανος Κασσελάκηςμε ανάρτησή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.
«Στον νέο κύκλο που αρχίζει ο ΣΥΡΙΖΑ, η Δώρα Αυγέρη και η Βούλα Κεχαγιά θα βρίσκονται στην πρώτη γραμμή του αγώνα μας. Η Δώρα Αυγέρη εκπροσώπησε τον ΣΥΡΙΖΑ άρτια σε μια δύσκολη περίοδο για το κόμμα μας. Ως σύμβουλός μου κοινωνικής διασύνδεσης θα συνεχίσει να με εκπροσωπεί μέσα στην κοινωνία, εκεί από όπου ξεκίνησε. Η Βούλα Κεχαγιά αρχίζει ένα νέο κεφάλαιο αναλαμβάνοντας τη θέση της Εκπροσώπου Τύπου και της εύχομαι καλή επιτυχία στο δύσκολο έργο που έχει μπροστά της. Ο νέος, ενωμένος, κοινωνικός ΣΥΡΙΖΑ αλλάζει εν κινήσει, διευρύνεται και αγκαλιάζει όλο τον προοδευτικό κόσμο», αναφέρει στο σχετικό βίντεο ο κ. Κασσελάκης, μαζί με τις δύο κυρίες και την Φάρλεϊ.
Διαβάστε επίσης: