«Με τη λογική αυτή μην ξαναπάμε στην Σαλαμίνα, διότι έγινε ανθρωποκτονία» δήλωσε ο Σύλλογος Ξενοδόχων και Ενοικιαζόμενων Δωματίων Αράχωβας.
Απάντηση ξενοδόχων Αράχωβας στο cancel
Το μοιράζομαι:
Το εκτυπώνω
Πανελλαδική οργή έχει προκαλέσει ο βάναυσος θάνατος του σκύλου Όλιβερ στην Αράχωβα, με εκατοντάδες πολίτες μέσω των μέσων κοινωνικής δικτύωσης, να καλούν σε μποϊκοτάζ της περιοχής (με το hashtag – #CancelArachova), αφήνοντας δε και αιχμές για πιθανή συγκάλυψη του εγκλήματος.
Από την πλευρά τους όμως, οι ξενοδόχοι της Αράχωβας κάνουν λόγο για «μηνύματα μίσους και ιδεοληψίας», ξεκαθαρίζοντας παράλληλα, ότι δεν έχουν καμία σχέση έχουν με την «αποτρόπαια αυτή πράξη».
«Δεν συγκαλύπτουμε κακουργηματικές πράξεις σε ζωάκια! Με τη λογική αυτή μην ξαναπάμε στην Σαλαμίνα διότι έγινε ανθρωποκτονία!».
Η ανακοίνωση του Συλλόγου Ξενοδόχων και Ενοικιαζόμενων Δωματίων Αράχωβας:
Τις τελευταίες ημέρες κυκλοφορούν στα κοινωνικά δίκτυα μηνύματα μίσους και ιδεοληψίας από φιλοζωικές ομάδες που προτρέπουν τους επισκέπτες της Αράχωβας να μην ξανάρθουν, λόγω του ότι βασανίστηκε από έναν ή περισσότερους ανθρώπους στην Αράχωβα και αργότερα κατέληξε, το υπέροχο σκυλάκι με όνομα – Όλιβερ, το οποίο ήταν γνωστό σε όλους μας και κυκλοφορούσε στους δρόμους και σοκάκια της Αράχωβας.
Η αποτρόπαια αυτή πράξη ουδεμία σχέση έχει με τους κατοίκους της Αράχωβας και τους επιχειρηματίες του τουρισμού!
Δεν είναι δυνατό να δικάζεται μια ολόκληρη κοινωνία στο διαδίκτυο και και σε κάποιες online εφημερίδες – blog και να προτρέπουν ακόμη και επώνυμοι δημοσιογράφοι να μην επισκεφτεί κανένας την Αράχωβα, διότι θεωρούν ότι οι Αραχωβίτες γνωρίζουμε τον έναν ή τους περισσότερους κακοποιητές και τους καλύπτουμε!!! Εννοείται, ότι αν γνώριζε κάτι κάποιος από τους κατοίκους, θα είχαμε συνεισφέρει στη άμεση σύλληψή του/ς.
Δεν συγκαλύπτουμε κακουργηματικές πράξεις σε ζωάκια!!!!
Με τη λογική αυτή μην ξαναπάμε στην Σαλαμίνα διότι έγινε ανθρωποκτονία!
Όλοι οι κάτοικοι της Αράχωβας καθώς και οι επιχειρηματίες της, τάσσονται κατά αυτού του περιστατικού και όλοι μας επιθυμούμε να βρεθεί άμεσα ο/οι δράστης/ες και να λάμψει η αλήθεια!
Με εκτίμηση Καλούσα Ναυπακτίτου Πρόεδρος Ξενοδόχων και Ενοικιαζομένων Δωματίων Αράχωβας
Την Κυριακή 28/7 η πλατεία Καρκιναγρίου στήνει μια γιορτή με παζάρι, εργαστήρι ανακύκλωσης ψηφιδωτού, έκθεση φωτογραφίας και μια συναυλία με τα Μαύρα Μούρα.
To Kosmodromio.gr χρησιμοποιεί μόνο τα απαραίτητα cookies για τη μέτρηση της επισκεψιμότητας της ιστοσελίδας μας και στατιστικά για την βελτίωση της επίδοσής της. Οι πληροφορίες που συλλέγονται από αυτά τα cookies, είναι αθροιστικές και ανώνυμες. Δεν ζητάμε, ούτε αποθηκεύουμε προσωπικές πληροφορίες όπως ονοματεπώνυμο, διεύθυνση, τηλέφωνο, email, ή άλλα προσωπικά δεδομένα.
Functional
Πάντα ενεργό
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Προτιμήσεις
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της αποθήκευσης προτιμήσεων που δεν ζητούνται από τον συνδρομητή ή τον χρήστη.
Statistics
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για στατιστικούς σκοπούς.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.